Facebook
KLIMATYZACJA LUBOŃ
home klimalubon@gmail.com +48 607 160 212
Zadzwoń do nas +48 607 160 212

Auto Klimatyzacja

Warsztat z Auto Klimatyzacją

Luboń, ul. Platanowa 50
(dawniej Walki Młodych 50) 
tel. 605 25 26 33

 

Układy te powinny być serwisowane przynajmniej raz w roku. Kompleksowa usługa powinna zawierać:

DEZYNFEKCJE UKŁADU KLIMATYZACJI

Na parowniku znajdującym się pod deską rozdzielczą panują idealne warunki (duża wilgotność) do rozwoju bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Są one powodem powstawania nieprzyjemnych zapachów i mogą wywołać reakcje alergiczne pasażerów samochodu. Regularna dezynfekcja parownika i całego układu wentylacji w samochodzie niszczy zarodniki grzybów, bakterii i drobnoustrojów.

WYMIANA FILTRA KABINOWEGO

Wymiana filtra jest konieczna i zalecana przez producentów pojazdów, ponieważ zanieczyszczenia osadzające się na powierzchni filtra ograniczają w znacznym stopniu ilość powietrza która dostaje się do kabiny. Na powierzchni filtra może rozkładać się rożnego rodzaju materia organiczna, która jest powodem nie przyjemnych zapachów.

KONTROLA PRACY UKŁADU KLIMATYZACJI

  • Oględziny stanu elementów układu takich jak węże, przewody aluminiowe
  • Sprawdzenie światłem ultrafioletowym szczelności instalacji
  • Pomiar parametrów pracy układu

NAPEŁNIANIE UKŁADU KLIMATYZACJI

Napełnianie klimatyzacji uzupełnia czynnik klimatyzacji w układzie. Jego ubywanie następuje podczas eksploatacji, przez przenikanie gumowymi przewodami lub z powodu uszkodzeń układu klimatyzacji. Aby klimatyzacja działała sprawnie, niezbędne jest jej regularne napełnianie, zalecane jest napełnianie co dwa lata, w ilości przewidzianej dla konkretnego modelu samochodu. Regularne utrzymywanie odpowiedniej ilości czynnika chłodzącego pozwala skutecznie korzystać z klimatyzacji i zapobiegać jej uszkodzeniom.

ODGRZYBIANIE UKŁADU KLIMATYZACJI

  • Oględziny stanu elementów układu takich jak węże, przewody aluminiowe
  • Sprawdzenie światłem ultrafioletowym szczelności instalacji
  • Pomiar parametrów pracy układu

Odgrzybianie klimatyzacji umożliwia usunięcie grzybów, bakterii i drobnoustrojów, mających niekorzystny wpływ na zdrowie. Ich obecność można odczuć poprzez specyficzny zapach wydzielający się po włączeniu klimatyzacji. Aby korzystać z niej w sposób komfortowy i higieniczny, konieczne jest regularne odgrzybianie klimatyzacji z użyciem metody ozonowania  lub z zastosowaniem ultradźwięków. Zarówno pierwszy jak i drugi sposób są skuteczne i bezpieczne dla zdrowia oraz sprzętu, ponadto korzystnie wpływają na jego funkcjonowanie.

SERWIS UKŁADU KLIMATYZACJI

Przeprowadzamy kompleksowy serwis klimatyzacji, obejmujący między innymi sprawdzanie szczelności układu, napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym oraz jej odgrzybianie. Wszystkie usługi wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnych i sprawdzonych technik, dzięki czemu możemy zapewnić dokładność i precyzyjność. Kompleksowy serwis klimatyzacji należy przeprowadzić co 2 lata, lub wtedy gdy efektywność klimatyzacji spada. Regularność serwisowania pozwala maksymalizować efektywność działania klimatyzacji oraz do minimum zredukować ryzyko wystąpienia awarii. Zapewniamy szybkie terminy wykonywania usług.